Technologia druku cyfrowego

Druk cyfrowy pigmentowy – nowoczesna technologia przyjazna środowisku

W Fashion Colors posiadamy własną drukarnię tkanin i dzianin, co daje nam możliwość indywidualnego podejścia do każdego zlecenia. Pracujemy na nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie przemysłowych urządzeniach i stosujemy bezpieczne dla zdrowia, ekologiczne barwniki. Do wykonywania nadruków cyfrowych na wszystkich tkaninach i dzianinach, dostępnych w naszej hurtowni materiałów, stosujemy innowacyjną metodę pigmentową. Dzięki niej nasze wzory są niezwykle trwałe i precyzyjne, a kolory wyróżniają się głębią i nasyceniem.

Na czym polega druk pigmentowy?

Druk pigmentowy to nowoczesna, szybka i ekologiczna metoda aplikowania wzoru na materiale. Jak przebiega ten proces? Na wybraną tkaninę lub dzianinę nanosimy kolorowy pigment. Następnie suszymy materiał w wysokiej temperaturze, by barwniki mogły trwale połączyć się z materiałem i… nadruk jest gotowy! Druk cyfrowy pigmentowy nie wymaga żadnych dodatkowych czynności takich jak obróbka chemiczna, płukanie czy dodatkowe utrwalanie wzoru. Stosując tę metodę oszczędzamy wodę, energię i dbamy o to, co najcenniejsze – środowisko naturalne.

Odkryj moc kolorów. Bezpieczne, ekologiczne i trwałe barwniki

W naszej drukarni tkanin korzystamy wyłącznie z nowoczesnych barwników zgodnych z certyfikatem Oeko-Tex Passport, które składają się jedynie z pigmentu, wody oraz spoiwa, którego zadaniem jest związanie koloru z materiałem. Ekologiczny druk pigmentowy całkowicie wyeliminował używanie agresywnych środków chemicznych. Nadruki pigmentowe nie uczulają i są bezpieczne nawet dla delikatnej skóry dzieci. Wyróżniają się także wysoką trwałością: są odporne na pranie, rozciąganie i ekspozycję UV, zachowując nasycenie kolorów przez długi czas.

Zaawansowana technologia gwarancją wysokiej jakości

Posiadamy nowoczesny i zaawansowany park maszynowy, który umożliwia wykonywanie nadruków w wysokiej rozdzielczości. Wzory są niezwykle precyzyjne, przejścia kolorystyczne – dokładne, a barwy – nasycone i intensywne. Nasze urządzenia pozwalają na sprawną realizację zamówień - w krótkim czasie możemy zadrukować prawie dowolną ilość materiału.

Zalety druku cyfrowego pigmentowego:

Wysoka jakość nadruku

Nadruki wykonywane są w pełnej palecie kolorystycznej, wyróżniają się bogactwem odcieni i przejść tonalnych;

Odporny na światło UV

Kolory są trwałe i mają zwiększoną odporność na blaknięcie w promieniach UV;

Odporny na pranie

Kolory nie tracą nasycenia, a nadruk „nie pęka”;

Odporny na kurczenie

Materiał poddawany jest wysokiej temperaturze, co powoduje jego wstępny wykurcz. Materiał niemal nie kurczy dalej się w trakcie użytkowania;

Trwałość materiału

Przed aplikacją wzoru tkaniny nie wymagają obróbki chemicznej, co sprawia, że zachowują swoje właściwości;

Szybki i łatwo dostępny proces

Nadruki są gotowe w bardzo krótkim czasie;

Metoda przyjazna środowisku

W procesie drukowania zużycie wody i energii jest minimalne, a stosowane pigmenty są w pełni biodegradowalne;

Bezpieczny dla zdrowia

Stosowane pigmenty mają prosty skład, zgodny z certyfikatem Oeko-Tex Passport i nie wywołują podrażnień.